Přednášky - workshopy

čtvrtek 5. 12. 2019

v 18:30 hod

Přednáška zenové mistryně Bon Shim

V úvodu přednášky budou přítomní seznámeni s praxí zenové skupiny Kwan Um a jejím propojením s každodenním životem. Poté následuje hlavní část, kdy je dán prostor pro otázky a odpovědi. Můžete se Bon Shim ptát na cokoliv. Přednáška je vedena v angličtině s překladem do češtiny.

Vstupné je dobrovolné. Příležitost k praxi štědrosti.

Zenová mistryně Bon Shim (Aleksandra Porter) byla přímou žákyní zenového mistra Seungh Sahna od r. 1978. Jako balerína se věnovala profesionálnímu tanci. Později se stala opatkou zenového centra ve Varšavě, žila zde se svou rodinou a učila se kombinovat rodinný život s každodenními meditacemi v zenovém centru, tehdy se věnovala i individuální noční praxi. V roce 1992 obdržela od mistra Seungh Sahna Inka a později předání dharmy v roce 2006 od zenového mistra Wu Bonga. V Polsku pravidelně vede dlouhá ústraní (kjolče). Učí ve východní i západní Evropě. V poslední době navštěvuje také USA a Koreu. Je aktivní členkou Polské Unie Buddhistů. 


středy 12. 2., 26. 2., 11. 3., 25. 3., 8. 4., 22. 4.

v 18:00 hod

Abeceda šťastného života I s ct. Visuddhi

Kurz teorie základů buddhistické filozofie, meditace, rozvoje mysli a diskuse pro začátečníky. Kurz je vhodný pro ty, kteří se zajímají o vnitřní rozvoj, chtějí se naučit cvičit svou mysl a rozvíjet život prospěšným směrem. Teorie lekcí bude 8dílná ušlechtilá stezka. Lekce je možné navštěvovat i jednotlivě. Kurz je zakončen meditačním ústraním v klášteře v Prostějově.

Cena lekcí je dobrovolná. Příležitost k praxi štědrosti.

Výtěžek slouží ke krytí nákladů a životních potřeb mnišky ct. Visuddhi a nákladů centra Lotus.


středy 12. 2., 26. 2., 11. 3., 25. 3., 8. 4., 22. 4.

v 19:30 hod

Abeceda šťastného života II s ct. Visuddhi

Kurz teorie buddhistické filozofie, meditace, rozvoje mysli a diskuse pro pokročilé.

Cena lekcí je dobrovolná. Příležitost k praxi štědrosti.

Výtěžek slouží ke krytí nákladů a životních potřeb mnišky ct. Visuddhi a nákladů centra Lotus.