Jóga

Ohledně účasti na těchto akcích se prosíme vždy obracejte přímo na uvedenou kontaktní osobu. / Please contact directly the person in charge (kontaktní osoba) to join the following events.

Iva Barnincová: Ranní jógová terapie

úterý 6:45-8:00
Kontakt: Iva Barnincová, mob.: 602 155 735, iva@lovebodymind.cz 

Díky pohybu (= pohybovým meditacím), jehož klíčovým významem je v sobě propojit energii JIN a JANG, probudíme dynamickou a tvořivou sílu, která z této provázanosti mezi nimi vzniká. Pohyb nám přináší vitalitu a radost, spojuje nás s tělem, duší, navzájem, s prostorem uvnitř i vně. Poskytuje nám místo, kde se můžeme volně nadechnout. Pohybem ztišíme svoji mysl a můžeme tak svou pozornost přesunout do říše MOŽNOSTÍ.

Milana Rubtsová: Vinyasa jóga

středa 19:00-20:00
Kontakt: Milana Rubtsová, tel. 776 780 623, rubtsova.milana@gmail.com

Jmenuji se Mila a ráda bych vás přivítala na lekcích vinyāsa jógy. Jógu cvičím 6 let a poslední dva roky ji učím. Během lekce budete rozvíjet schopnost soustředit se na svůj dech a pozorovat své tělo, pocity a objevující se myšlenky a emoce. Správné dýchání s aktivním pohybem a protahováním pomáhá zmírnit uložený stres a s ním související napětí, které se v těle ukládá jako reakce na životní výzvy. Dynamika lekce přesouvá vaši pozornost od každodenních myšlenek, úkolů a plánů na vaši hlavní základnu - nádech a výdech. To vše aktivuje váš parasympatický nervový systém, který je zodpovědný za tělesný program "odpočinku a trávení", jenž reguluje naše vnitřní procesy. Dává tělu signály, že ve vašem životě je všechno v pořádku. Vedená body-scan meditace vytváří pocit úlevy a přináší klid mysli, učí vás všímat vašeho těla a respektovat ho. Hodina je zakončena cvičením vděčnosti za život a vše, co přináší.