Kurzy meditace / Retreaty

Přihlášky a dotazy ohledně níže uvedených akcí prosím směřujte na kontakty uvedené u každého kurzu. Centrum Lotus není jejich pořadatelem.

Letní meditační kurzy 2022

Učitelé: Adžán Čandasiri (2.-9. 7.), Jeff Oliver (9.-16. 7.)
Termín: 2.-16. 7. 2022
Místo konání: Tuněchodský mlýn u Stříbra, viz ZDE.

Pořádá: Buddha Mangala, o.s.

Vše o kurzech a registrace: ZDE

Letní kurzy vipassaná (buddhistická meditace vhledu) s osvědčenými učiteli Adžán Čandasiri (2.-9. 7.) a Jeffem Oliverem (9.-16. 7.) pořádá spolek Buddha Mangala. Oba kurzy probíhají v angličtině, ale jsou plně tlumočeny do češtiny.

Seššin s Ryanem Branderburgem
Termín: 22.-26. 6. 2022
Místo konání: Sněhov u Malé Skály
Pořádá: Dojo v proudu

SEŠŠIN SE ZENOVÝM UČITELEMHO-E RYANEM BRANDERBURGEM Z KALIFORNIE proběhne od středy večer 22. 6. do neděle 26. 6 na Sněhově u Malé Skály (viz www.dhammadipa.cz/en/shanta-vana/). Ryan je žákem Kobun China a kromě zazenu se věnuje i spirituální cestě amerických indiánů. Seššin se bude skládat ze zazenu a občasných promluv. Cena na osobu cca 3800,- (ubytování, vegetariánská strava, doprava učitele). Rádi bychom zájemce o seššin tentokrát poprosili o uhrazení zálohy 1000,- na účet 1011126113 / 0800 do 31. 5. (do zprávy prosím napište Ryan - a vaše jméno, tj. např. "Ryan - Felix Holzman"). Dobrovolný příspěvek pro učitele (tzv. dána) bude zvlášť a bude na vašem zvážení. Jste srdečně zváni! Přihlašujte se prosím na info@zazen.cz. Akci pořádá Dojo v proudu (www.zazen.cz).


Meditační retreat s Liborem Šulákem

Termín: 5.-14. 8. 2022
Místo konání: Nesměň
Pořádá: Centrum Nesměň, více info a přihlášky zde

Libor se i po více než 25 letech nestaví do pozice meditačního učitele, ale spíše do pozice spirituálního přítele. I když má zkušenosti spíše s tvrdým výcvikem preferuje pozvolnou cestu sbírání soustředění během denních aktivit, rozvojem soustředění na nádech a výdech s přechodem do vipassanové praxe. Postupně budou přidávány další instrukce na získávání vhledu do procesu těla a mysli, což znamená vidět věci takové, jaké jsou. Nedílnou součástí kurzu bude praxe kvalit laskavosti a soucitu.  Libor se věnuje meditačním technikám vipassana a metta již 25 let.