Kurzy meditace / Retreaty

Přihlášky a dotazy ohledně níže uvedených akcí prosím směřujte na kontakty uvedené u každého kurzu. Centrum Lotus není jejich pořadatelem.

Letní meditační kurzy 2022

Učitelé: Adžán Čandasiri (2.-9. 7.), Jeff Oliver (9.-16. 7.)
Termín: 2.-16. 7. 2022
Místo konání: Tuněchodský mlýn u Stříbra, viz ZDE.

Pořádá: Buddha Mangala, o.s.

Vše o kurzech a registrace: ZDE

Letní kurzy vipassaná (buddhistická meditace vhledu) s osvědčenými učiteli Adžán Čandasiri (2.-9. 7.) a Nick Carroll (9.-16. 7.) pořádá spolek Buddha Mangala. Oba kurzy probíhají v angličtině, ale jsou plně tlumočeny do češtiny.

Jednodenní retreat se Ct. Saranou
Termín: 29. května 2022, 10:00 - 18:00 hod.
Místo konání: Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha
Pořádá: Vladimíra Jirásková, 604 608 761, svatojanskevune@post.cz 

Zásed je zcela zdarma, nic nechceme, pouze úsměv, trpělivost a zájem se dozvědět něco nového. Nebudou k vidění ani krabičky pro dobrovolné dary.

  • Budeme meditovat nejprve na pomíjivost v lidském těle, pak budeme zářit milující dobrotivostí, podíváme se na odpudivost těla a nakonec budeme pozorovat mysl. To je tedy milující dobrotivost v rámci soustředění, samatha; a meditace na tělo a mysl v rámci meditace vhledu, vipassaná.
  • Doba každého meditačního sezení bude maximálně 30 minut, bude se střídat s meditací v chůzi.
  • Oběd si každý přinese sám a bude čas ke společnému jezení v 11 hodin. Protože je to pouze jednodenní zásed, nebude se vařit a nebude se rozdávat jídlo.
  • Bude možnost se ptát na cokoliv o Buddhovi a jeho učení. Bude možnost si povídat o Dhammě.
  • Jedná se o meditační zásed, proto budeme hlavně meditovat, nebudeme moc recitovat a na konci budeme pouze krátce sdílet zásluhy.

Seššin s Ryanem Branderburgem
Termín: 22.-26. 6. 2022
Místo konání: Sněhov u Malé Skály
Pořádá: Dojo v proudu

SEŠŠIN SE ZENOVÝM UČITELEMHO-E RYANEM BRANDERBURGEM Z KALIFORNIE proběhne od středy večer 22. 6. do neděle 26. 6 na Sněhově u Malé Skály (viz www.dhammadipa.cz/en/shanta-vana/). Ryan je žákem Kobun China a kromě zazenu se věnuje i spirituální cestě amerických indiánů. Seššin se bude skládat ze zazenu a občasných promluv. Cena na osobu cca 3800,- (ubytování, vegetariánská strava, doprava učitele). Rádi bychom zájemce o seššin tentokrát poprosili o uhrazení zálohy 1000,- na účet 1011126113 / 0800 do 31. 5. (do zprávy prosím napište Ryan - a vaše jméno, tj. např. "Ryan - Felix Holzman"). Dobrovolný příspěvek pro učitele (tzv. dána) bude zvlášť a bude na vašem zvážení. Jste srdečně zváni! Přihlašujte se prosím na info@zazen.cz. Akci pořádá Dojo v proudu (www.zazen.cz).