Kurz meditace 29. 4. 2023

Považujete se za začátečníky v meditaci? Naučili byste se rádi meditovat, ale nevíte, jak na to? Na tomto jednodenním kurzu získáte základy pro vlastní meditační praxi. 

Na kurzu:
- se seznámíte se základními druhy soustředění
- naučíte se, jak rozpoznávat vnitřní překážky a také jak je překonat
- dozvíte se, jaké mentální postoje rozvíjet, tak aby vyživovaly vaši meditaci
- budete mít možnost klást otázky a konzultovat svoji meditaci 

Místo konání: Centrum Lotus, Dlouhá 2, Praha 1
Den v týdnu: sobota
Čas: 09:00-17:00
Max. počet účastníků: 20
Pořadatel: Centrum Lotus, z.s.
Doporučený příspěvek: 600 Kč.
Po přihlášení (viz níže registrační formulář) uhraďte zálohu ve výši 300 Kč (č. ú: 5369855001/5500, VS: 290423). Pokud částku posíláte z jiného než Vašeho účtu, uveďte do poznámky jméno/jména, za koho je záloha placena. Místo na kurzu Vám můžeme garantovat jen po uhrazení zálohy. Zbytek částky můžete uhradit v hotovosti v den konání do donačního boxu.       

Lektor kurzu: Libor Šulák

Libor se potkal s meditací zhruba před 25 lety, kdy na fakultě sociologie byly organizovány přednášky a workshopy, které se týkaly meditační praxe. Myslel si, že zastaví svou mysl, která stále a stále přemýšlela. To se nepovedlo. Nicméně. Poznal, že meditace nepatří do ezoterické roviny, tak jak o ní někteří mluví, ale vede ke kultivaci mysli. Pomohla mu a mnoho dala. Začal jezdit na intenzivní meditační kurzy. Nejdříve víkendové potom dvoutýdenní. A taky několika měsíční. Praktikoval s různými učiteli v Čechách a Evropě. Později praktikoval meditaci soustředění a vhledu s buddhistickými mnichy, mistry meditace v Barmě, Thajsku a na Srí Lance..  

Přihláška na kurz

Máte-li před kurzem dotazy, můžete nám zavolat na 737 851 629, nebo napsat na lotuscentrum@gmail.com