Meditační ústraní

Ārāma Karuṇā Sevena

byla zřízena jako mnišský příbytek a útočiště bhikkhunī Visuddhi. Ārāma Karuṇā Sevena je místem tiché kontemplace, meditace a učení se žití v samotě, je to místo prosté všednodenního shonu. Toto místo je velmi příhodné pro ty, kteří hledají útočiště u Trojího klenotu, prostor pro vlastní spirituální praxi a chtějí strávit nějaký čas v tichu, meditaci a chráněném prostředí.

Shanta Vana

Cílem Ctihodného Dhamadīpy je pomáhat - jeho světová turné předávají Buddhovo poselství trpícím. Shanta Vana je středisko určené pro buddhistické skupiny všech tradic - v duchu teze - "Je jen jeden buddhismus". Santa Vana se nachází v malebné a chráněné oblasti Český ráj.


Javorie

Javorie je theravádové buddhistické meditačné centrum, ktoré poskytuje priestor na intenzívnu meditačnú prax. Našou snahou je privádzať na Slovensko kvalitných učiteľov vipassany a sprístupňovať tak Buddhovu Dhammu v tomto kúte sveta.

Theravádový buddhismus

V roce 2015 byla založena česká náboženská společnost s názvem Théravádový buddhismus, jež byla dne 26. 6. 2018 úspěšně Ministerstvem kultury zaregistrována jako 40. registrovaná náboženská společnost v České republice.

Tuněchodský Mlýn

Hledáte klidné místo na samotě uprostřed krásné přírody, kde potkáte spíše srnku nebo lišku než člověka a kde Vás nikdo a nic nebude rušit?Hledáte místo jako stvořené pro pořádání vícedenních pobytů pro uzavřené skupiny jako jsou víkendové semináře, kurzy, školení, relaxační a meditační pobyty v přírodě?

Meditační centrum Sumathipāla je meditační centrum v Kandubodě poblíž Delgody na Srí Lance. Hlavním mnichem a vedoucím meditačního centra je ctihodný Pemasiri mahāthera, populární a zkušený učitel barmské Mahāsi tradice. Bhante Pemasiri je cizincům velmi nápomocný a přátelský. Centrum je zasazeno do krásného a klidného kokosového háje.

Wangdenling

Vo Wangdenlingu, sme v roku 2017 vystavali chatku (maringotku) pre ústrania. Maringotka pozostáva z izby pre obvyklé denné ústranie, z izby na ústranie v tme a z hygienického zázemia (chemický záchod a sprcha). Maringotka ešte nie je úplne dokončená, ale okrem zimného obdobia je možné v nej komfortne praktikovať.

Rabten Čhödarling

Liberecké centrum vzniklo s cílem umožnit a zpřístupnit studium autentických pramenů tibetské buddhistické tradice se všemi jejími aspekty a přispět tak k jejímu zachování. Navazuje na tradici linie velkých duchovních Mistrů minulosti jako byli Buddha Šakjamuni, Nágardžuna, Asanga, Atiša a Dže Congkhapa až po Mistry naší doby jako Kjabdže Tričang Dordžečhang a Geše Rabten Rinpočhe.

Dhammazentrum Nyanaponika

Dhamma Centrum Nyanaponika bylo založeno v roce 1994 a je centrem buddhistického vzdělávání a kultury. Naším duchovním vůdcem je Bhante Dr. Seelawansa Wijayarajapura Maha Thero. Srdečně vás zveme k účasti na meditacích a recitacích, kurzech, přednáškách, pújách a zvláštních ceremoniích. V rámci naší komunity zažijete chvíle klidu a radosti.