December 14, 15, 16th, 2018                                                               

the Buddhist Center Lotus, Dlouhá 2, Prague 1

YOGA QIGONG MANTRA WORKSHOP

In this workshop, Lenka will share with you her amazing chi-journey and will show you how qigong and yoga can beautifully flow together. The workshop is for anyone willing to experience his/her body fully. Previous Qigong knowledge is not necessary.

For the past 10 years, Lenka Barochová has been predominantly living in India studying and practicing various types of yoga, sanskrit, music and different kinds of bodywork. In her work, she combines all learned techniques in her workshops and therapies. Last two years, Lenka dedicated to practice of Qigong that she initially studied over 7 years at Shaolin-Kungfu in China (www.shaolin-kungfu.com). Seeing the power of this ancient healing art, she decided to enter the tradition of Zhineng Qigong with Master Ming Tong in New Mexico. Her next step is a 3-months intensive retreat of Healing wisdom Qigong in China. 

You will learn a qigong form called Baduanjin as taught in the Shaolin kung fu academy, enter the chi field through challenging but very profound practice of qigong standing meditation and experience the healing power of Zhineng qigong (through the movements, sound and visualization). The yoga practice is inspired by a practice of back bending and hip opening classes as taught in Mysore (India) and exercises from physical therapy to allow everyone to feel an immediate benefit. At the end of the workshop, you will be familiar with the basic pronunciation of Sanskrit letters and will be able to chant the beautiful and auspicious Sree MahaLakshmi ashtakam.

Donation: Friday 250CZK, 1 day/800CZK, full workshop 1500CZK                                                 

Subscribe at barochova@centrum.cz

 

 

 

page1image384

Novoroční kurz meditace s Irene Wulf 27. 12. 2018 – 1. 1. 2019 Tuněchodský mlýn u Tachova

Sestra Mettá (civilním jménem Irene Wulf) se narodila v roce 1953 vNěmecku. V roce 1993 se připojila ke klášterní sanze v Amaravati vAnglii. V letech 1996-2017 byla ordinovaná jako Siladhara (Adžán Mettá) v thajské lesní tradici v klášterech Amaravati a Čittaviveka. V této době byli jejími duchovními učiteli a průvodci Adžán Sumedho a Adžán Siččito. Jako mniška strávila nějaký čas v Indii, na Srí Lance,v Thajsku a USA. Více než deset let pracovala jako duchovní učitelka v různých zemích (v Anglii, Evropě a USA). V červnu 2017 odložila róbu a nyní žije vBerlíně.

Příspěvek na kurz: snížená cena 4.300 Kč při úhradě zálohy 1.100 Kč do 10. 12. 2018 (možno rovnou uhradit celou částku 4.300 Kč). Při pozdější platbě je standardní cena kurzu 4.800 Kč. Tato částka nezahrnuje žádné finanční ocenění učiteli za zprostředkování Dhammy. Podle staré buddhistické tradice se zprostředkování Buddhova učení nedá zaplatit penězi, avšak žák svoji vděčnost za dar Dhammy vyjadřuje finančním darem, jenž se nazývá Dána, a je kultivací žákovy štědrosti. Částka, kterou učiteli darujete, záleží na vašem rozhodnutí a osobní finanční situaci. Při plánování svého pobytu proto pamatujte i na důstojnou dánu pro učitele. (Pokud byste váhali nad tím, kolik činí důstojná dána, pro vaši orientaci uvádíme, že to je velmi zhruba třetina příspevku, který pokrývá jen přímé náklady na kurz). Dánu neposílejte na níže uvedený účet, ale na konci kurzu ji dejte do dánové krabice.

Přihláškyposílejte na adresu kurzy.buddha.mangala@gmail.com, do předmětu uveďte„Novoročák 2018“. Po zaslání variabilního symbolu ze strany pořadatele uhraďte příspěvek na účet č. 135 608 224/0300. Po zrušení přihlášky po 15. prosinci 2018 účtujeme storno poplatek 500 Kč. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Život jako neustálá změna –rozpoznání tří charakteristik existence v našem životě
Na tomto meditačním ústraní si chceme dopřát čas a trochu se podívat dovnitř. Co nás vlastně pohání a jak se nám daří vyrovnávat se s výzvami každodenního života? Pomíjivost –Aničá je jednou ze tří základních charakteristik života. Mnohým z nás to přináší pocity nejistoty, možná úzkosti a také obavy. Jak se s nimi vyrovnáváme? Zkoušíme se jich držet a lpět na nich a vytvářet tak mnoho utrpení, problémů či těžkostí? Nebo jsme schopni se otevřít a rozvíjet trpělivost a přijetí? Umíme říci ano tomu, co přináší přítomný okamžik života? Jak můžeme vkročit do tohoto neznáma strochou více důvěry? Proměnlivost našeho života je výzva, která násstále znovu vrací k uvědomění si vlastních limitů. Jak se nám s tím žije? Může nám naše praxe ukázat jiné způsoby, jak být blíže skutečnosti každého okamžiku? Když praktikujeme všímavost a uvědomování, uvidíme, jaké způsoby vyhýbání se skutečnosti jsme siosvojili. Společně se budeme učit poznávat, jak jinak můžeme na tyto obtížné situace reagovat a vyvažovat je. Toto meditační ústraní je vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené meditující. Bude probíhat za ušlechtilého mlčení, ale budou také vedené meditace, sdílení ve skupině a rozhovory o Dhammě.

www.buddha.cz/buddhamangala