31/08/2011 00:00

Stalo se během prázdnin

Vážení přátelé Lotusu,

vítáme Vás téměř na konci prázdnin! Abychom Vás ihned vtáhli do děje, přečtěte si zde, co se stalo a hlavně, co se všechno chystá, ať stihnete, co Vás zajímá nebo alespoň ať jste v obraze.

STALO SE:

  • v srpnu proběhlo vymalování kuchyně, chodby a toalety. Velký dík a zásluhy patří Radimovi, Jirkovi, Josému, Honzíkovi, Lubošovi a všem, kdo pomohli s následným úklidem.
  • dotazník spolupráce a spokojenosti posílejte co nejdříve, ať můžeme průzkum uzavřít a pracovat s databází. Děkujeme zároveň všem, kdo už ho poslali vyplněný.
  • Saphoan vypěstovala a zprostředkovala a Luboš zakoupil, dovezl a donesl do Lotusu nádherné květiny, za to vše děkujeme!
  • děkujeme za finanční dar Míše Spohrové. Umožní nám nakoupit řadu drobných, avšak důležitých věcí do meditačních místností, kuchyně i chodby.
  • máme nové police na rozšíření knihovny. Děkujeme Karlovi a Honzovi Kotasovi.
  • je obroušený a nalakovaný stůl v kuchyni. Děkujeme Jeffovi a Honzovi Burianovi.

Obzvláště oceňujeme přístup, když vidíte, že je třeba něco udělat, opravit, vylepšit, jednoduše jděte a udělejte to! Nebo oslovte toho, kdo to může udělat, opravit či vylepšit! Je na každém z nás a na každé skupině a jogínech, co do Lotusu a do společného prostředí přineseme, co za sebou zanecháme a co si odnášíme.

DĚJE SE STÁLE

Lotus nám má být všem útočištěm pro setkávání buddhistické Sanghy, mnichů, mnišek, jogínů, praktikujících, lidí s otevřenou myslí a srdcem. Prostory Lotusu jsou vzácným místem uprostřed Prahy, příjemným zázemím pro meditaci, pro cvičení jógy atp., pro přednášky, místem pro spočinutí v klidu, bezpečí a v přátelské atmosféře, místem pro kultivování mysli a vytváření dobré energie.

PLÁNUJE SE – BRZY NASTANE

A proto, vyhlašujeme zde nejbližší příležitosti pro každého z nás, zapojit se, najít si to své, v celku, v prostoru a sdílet to s ostatními J

V sobotu 17.9. od 10 hodin do cca 18 hodin organizujeme ÚKLID v LOTUSU

Generální úklid, tzn. od pavučin na stropě, okna, rámy dveří, prach, čistění oltářů, lux, vytřít, naleštit podlahy, vyklidit skříně, vyprat závěsy, pověsit konzole a nové závěsy, vydrbat linku atp.

Je možné, že se nás sejde více než 10 a práce bude dříve hotová. Hlaste se na email: info@centrumlotus.cz nebo na facebook anebo na telefon 777 828 742.

K dobře odvedené práci patří i dobré jídlo. Proto přineste každý, co máte rád a poobědváme  společně v kuchyňce. Co bude třeba, je možné v donesených nádobách ohřát. Můžeme pak společnou práci ukončit společnou meditací či recitací. Uvidíme podle sestavy, času, atmosféry a energie nás všech.

Pozornost je energie. Čím více energie věnujeme Lotusu v rámci své praxe, tím více Lotus a komunita, Dhamma, Bodhi strom, všechno dobré, kolem i v nás, poroste.

Přistupujme k sobě, k druhým i k Lotusu jako k vzácné květině. S péčí, pozorností a ohleduplností.

Ať je všem i nám tu dobřeJ  Brzy na viděnou v Lotusu!

—————

Back


Contact

LOTUS CENTRUM

Dlouhá 2
110 00 Praha 1
IČ 67982433+420 732557311