Rabten Čhödarling

01.01.2020

Místo: Liberec
Tradice
:
tibetský buddhismus
Web: rabten.cz

Centrum pro tibetská buddhistická studia Rabten Čhödarling
bylo založeno v Liberci v roce 2000. Jeho ředitelem a zároveň hlavním učitelem je Ctihodný Gonsar Tulku Rinpočhe, který nad ním laskavě převzal spolu se švýcarským klášterním institutem Rabten Choeling záštitu

Liberecké centrum vzniklo s cílem umožnit a zpřístupnit studium autentických pramenů tibetské buddhistické tradice se všemi jejími aspekty a přispět tak k jejímu zachování. Navazuje na tradici linie velkých duchovních Mistrů minulosti jako byli Buddha Šakjamuni, Nágardžuna, Asanga, Atiša a Dže Congkhapa až po Mistry naší doby jako Kjabdže Tričang Dordžečhang a Geše Rabten Rinpočhe.

Hlavní náplní aktivit je studium a praxe Dharmy, a to formou pravidelných přednášek a učení, vedených kvalifikovanými lamy a mnichy z klášterů Rabten Choeling a Tashi Rabten, nebo formou meditací a rituálů. Kromě Ctihodného Gonsar Rinpočheho jsou dalšími učiteli Ctihodní Geše Tsultrim, Geše Thubten Trinle, Geše Tenzin Pende a Ctihodný Markus. Zasvěcení do praxe Dharmy zde předává i Ctihodný Rabten Tulku Rinpočhe - reinkarnace Geše Rabtena.