Projekt Dhamma-Zdarma

Projekt Dharma-Zdarma (DZ) vznikl v roce 2005 s cílem zpřístupnit české a slovenské veřejnosti literaturu o théravádovém buddhismu formou knih pro distribuci zdarma. DZ sdružuje překladatele, jazykové a odborné korektory, grafiky a specialisty pro přípravu tisku, kteří se jako dobrovolníci podílejí na vzniku jednotlivých publikací. Důležitou součástí projektu jsou také distributoři, kteří publikace rozesílají na jednotlivá distribuční místa a jednotlivým zájemcům.

Stránky projektu: www.dharmazdarma.cz

 

Distributor pro místo

Milí příznivci Buddhova učení,
dovolte mi, abych se na Vás opět obrátil se žádostí o pomoc při distribuci publikací vydaných v rámci projektu Dharma-zdarma (DZ).
Pan Pavel Číž přišel s nápadem distribuovat knihy v restauraci Maitrea, která je v Týnské uličce v Praze 1. Provozovatelé restaurace s distribucí souhlasili, a tak Pavel v restauraci jednou za čtrnáct dní doplní do určených přihrádek cca 30 výtisků publikace Dobré otázky, dobré odpovědí. Tento způsob distribuce se natolik osvědčil, že jsem se rozhodl ho rozšířit. Hledám proto dobrovolníky, kteří by se mohli zúčastnit projektu DZ jako tzv. Distributor pro místo.
Distributor pro místo
➢ vyhledá distribuční místo, kde by DZ knihy mohly být distribuovány (restaurace, ???, ...)
➢ osloví provozovatele místa s možností distribuovat knihy v místě, které provozuje
➢ velmi svou nabídkou provozovatele potěší a ten s distribucí knih souhlasí
➢ obdrží od koordinátora projektu DZ knihy a popřípadě i stojánek na knihy, který umístí v distribučním místě společně s obdrženými publikacemi
➢ pravidelně knihy v distribučním místě doplňuje


Výše uvedený popis činnosti Distributora pro místo kopíruje to, jakým způsobem distribuujeme knihy v restauraci Maitrea, a je pouze orientační. V dalších distribučních místech může probíhat distribuce jiným způsobem. Pokud byste rádi podpořili projekt DZ jako Distributor pro místo, určitě mi napište. Rád zodpovím jakékoli dotazy.
K distribuci do nových míst je již připravena také nově vydaná publikace O příčinách štěstí, jejíž text najdete na nových webových stránkách projektu Dharma-zdarma.
Pošlete-li kopii tohoto dopisu Vašim přátelům, budu určitě rád.

S přáním všeho nejlepšího,
Dalibor Pavlík
koordinátor projektu Dharma-zdarma
www.dharmazdarma.cz

 

Informace o distributorovi pro místo ke stažení  zde .
.

 

 


Kontakt

LOTUS CENTRUM

Dlouhá 2
110 00 Praha 1
IČ 67982433+420 732557311